Hakkımızda

Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği dünyanın birçok ülkesinden eğitim amacıyla şehrimize gelen misafir öğrencilere başta eğitim ve rehberlik hizmeti olmak üzere her konuda yardımcı olmak, ilim için yollara düşmüş bu muhacir kardeşlerimize ensar olabilmek için kurulmuş uluslararası bir öğrenci derneğidir.

Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği olarak gayemiz, yaratılmışların en güzeli olan insana hizmettir. Yaklaşık 3 yıldır 28 ülkeden 735 öğrenciye eğitim, sosyal çalışmalar ve rehberlik alanlarında hizmet vermekteyiz. Bu hizmetler sırasında misafir öğrencilerimizin gayretleri, aşk ve şevkleri, samimiyetleri bizim gayretlerimize gayret katmaktadır.

Türkiye'yle beraber Samsun'umuz da Uluslararası Öğrenciler açısından bir merkez olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bunun bir sonucu olarak, Türkiye'de olduğu gibi, Samsun'umuzda da misafir öğrencilerin sayısı hızla artmakta, bu durumda bize daha fazla iş düşmektedir.

Derneğimizin en önemli amaçlarından biri de, özellikle Fransız ihtilali ile ortaya çıkan ve insanları ırklara, renklere, dillere ayırarak sömüren, köleleştiren kavmiyetçilik virüsüne karşı her biri birer Ammar, birer Ömer, birer Hubeyb olabilme şuuruna ulaşmış, "Biz Bir Milletiz" diyebilen Müslüman şahsiyetlerin yetişmesine katkı sunmaktır.

Samsun Uluslararası Öğrenci Derneğinin yaptığı çalışmalar neticesinde misafir öğrenciler, evrensel kardeşlik bilincine sahip, temel dini bilgiler açısından donanımlı, modern dünyayı ve dünya sistemini tanıyan, organizasyon kabiliyeti yüksek, ülkesinin durumunun ve ihtiyaçlarının farkında, İslam Kültür ve Medeniyet tarihinin ana hatlarına vakıf, farklılıklara karşı müsamahalı birer gönüllü medeniyet elçisi olarak ülkelerine dönmektedirler.

Paylaş